קאז - פורטל העמק והגליל של עפולה, בית שאן, נצרת עילית, טבריה ומגדל העמק - Qaz.co.il
פורטל העמק והגליל לתושבי עפולה,בית שאן נצרת עילית,טבריה וישוביי הסביבה

הפוך לדף בית

דואר חינם

אינדקס עסקים

חפש חברים

חדשות
פוליטיקה
מקומי
פלילים ומשפט
כלכלה
בריאות
חינוך
ספורט
תרבות ופנאי
בטחון
תחבורה
השוואת מחירים
תמונות גולשים
לוח דירות
לוח רכב
לוח יד 2
לוח דרושים

23.02.17  יום חמישי
דולר: 3.768     אירו: 4.2042
כניסת חברים    שחזור סיסמא

הרשמה לאתר
חפש ת'חברים שלך
   
אינדקס העסקים של העמק והגליל
 

חדשות NRG

חדשות
 פוליטיקה
 מקומי
 פלילים ומשפט
 כלכלה
 בריאות
 חינוך
 ספורט
 תרבות ופנאי
 בטחון
 תחבורה

139 גולשים כרגע באתר
לרשימת החברים, הקליקו כאן

חיפוש לימודים
חפש לימודים:

שווה או לא?
5.5
דורג על ידי 307 גולשים


תרבות ופנאי

שתפו את הכתבה!

בית הספר למשחק יד שטרית זכה במלגה לקרן לחקר השואה והגבורה
07/07/2008
הופעתם המרגשת של תלמידי בית הספר למשחק ''יד שטרית טבריה'' בטקס הזיכרון לשואה ולגבורה זיכתה השבוע את בית הספר במלגה מטעם הקרן לחקר השואה והגבורה הענקת המלגה מהווה תקדים, שכן זוהי הפעם הראשונה בה קבוצת תיאטרון זוכה במלגה

-
במהלך השבוע החולף נערך במוזיאון "יד לילד" שבקיבוץ לוחמי הגטאות טקס מרגש להענקת מלגות מטעם הקרן לחקר השואה והגבורה. במעמד זה הוענקה מלגה לבית הספר למשחק "יד שטרית טבריה", זאת לאחר החלטתה של הוועדה הפדגוגית של הקרן לחקר השואה והגבורה כי הטקס שערכו קבוצת הנוער של בית הספר למשחק בטבריה ראוי למלגה.

כזכור, בטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה שהתקיים השנה בהיכל התרבות "יד-שטרית" בחסות המחלקה לתרבות ואמנות ובבימויה והפקתה של אפרת יצחקי, הציגו תלמידי קבוצת הנוער של בית הספר מונולוגים מרגשים שנלקחו מתוך ערכה לימודית הנקראת "חלומות בין חומות" בהוצאת מוזיאון "יד לילד". לצורך הפקת הטקס נבחרו בקפידה מתוך הערכה, המרכזת את כל הטקסטים המוצגים במוזיאון, טקסטים מרגשים אודות דמויות ילדים בזמן השואה שלפיהם עבדו השחקנים, זאת בנוסף לרקע ההיסטורי הנרחב אותו למדו התלמידים לקראת הטקס.

ההחלטה על הענקת המלגה התקבלה בעקבות התרשמותה של מנהלת המוזיאון, ענת כרמל, אשר נכחה בטקס בטבריה והביעה את התרשמותה והתרגשותה: "13 שנים אני מנהלת את יד לילד ואף פעם לא מצאתי את עצמי בוכה בטקס, הפעם לא הצלחתי לעצור את עצמי...", לאחר שבוע הודיעה כרמל על מועמדותו של בית הספר לקבלת מלגה בגין פרויקט חינוכי בנושא השואה והגבורה. יצוין כי הענקת המלגה מהווה תקדים, שכן זוהי הפעם הראשונה בה קבוצת תיאטרון מעלה מונולוגים מתוך המוזיאון וזוכה במלגה.

בשבוע שעבר, נערך כאמור טקס הענקת המלגות בו השתתפו 15 תלמידים מבית הספר וחלקם אף הציגו קטעים מתוך טקס יום השואה. בסיום המופע זכו התלמידים לתשואות מצד הקהל הנרגש.
שלומי זר, מנהל המחלקה לתרבות ואמנות בעיריית טבריה שליווה את הקבוצה לטקס התרגש עד דמעות כשראה את שחקני בית הספר מופיעים מול ניצולי שואה שנכחו בטקס.

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות. הקלק כאן להוספת תגובה
תגובות

2.תודהה
הדר שטרית (05.08.2008)
1.תוודהה(לת)
הדר שטרית (05.08.2008)

פרופיל חברה  |  דרושים  |  צילום אירועים  |  בלוג אופנה
כל הזכויות שמורות QAZ 2011 ©
מעוניין ליצור קשר?